Akıllı telefonunuzda olmasını isteyeceğiniz 7 özellik - Page 1

2. Su ve toz direnci

Sony’nin üst düzey akıllı telefonlarda bir gelenek haline getirdiği ve yavaş yavaş orta düzey mobil cihazlara taşıdığı su ve toza dayanıklılık akıllı telefonlarda artık olmazsa olmaz bir özellik haline geliyor. Samsung geçen yıl Galaxy S5’te bu özelliği benimsedi fakat Galaxy S6'da bu özelliğe yer vermedi.

Akıllı telefonunuzda olmasını isteyeceğiniz 7 özellik - Page 2

3. Bölünmüş ekran ve çoklu görev

Ekran üzerinde birden fazla uygulama çalıştırmayı hepimiz isteriz. Samsung bu konuda öncü firma olurken, LG’nin de son dönemde bu özelliği arayüze dahil ettiğini görüyoruz. Samsung’un ekran üzerinde daha fazla işlem gerçekleştirme özelliği Galaxy Note 4’te tavan yaptı. Akıllı telefonların donanımlarında artık 64-bit uyumlu işlemciler ve 4GB RAM görüyoruz. Bu sebeple aynı anda birden fazla uygulamanın çalıştırılması özelliği yük olmaktan çıkıyor.

Akıllı telefonunuzda olmasını isteyeceğiniz 7 özellik - Page 3

4. S-Pen

Samsung’un öncülük ettiği bir özellik daha. Galay Note serisinin olmazsa olmaz özelliği olan S-Pen beraberinde getirdiği yazılım özellikleriyle kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor. Ekran boyutları her geçen gün büyüyor ve üreticilerin kalem opsiyonunu sunmaları sizce de artık gerekmiyor mu?

Akıllı telefonunuzda olmasını isteyeceğiniz 7 özellik - Page 4

5. Fiziksel ses kapatma tuşu

Apple’ın iPhone’larda yer verdiği bu özellik akıllı telefonları hızlı bir şekilde sessize almamızı sağlıyor. Diğer türlü telefonu sessize almamız için telefonu uyandır, kilit ekranı aç, bildirim çubuğunu aşağı çek ve telefonu sessize al gibi daha uzun süren hamleler yapmamız gerekiyor. Bunun yerine fiziksel bir butonla telefonu sessize almak daha hoş olmaz mıydı?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.