Mobil

Akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatacak beş Android uygulaması

Android akıllı telefonunuzun pil ömrünü bu uygulamalarla uzatın!

Akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatacak beş Android uygulaması

Cep telefonları gün geçtikçe daha da gelişiyor ancak, akıllı telefon diye adlandırılan ve birçok müthiş özelliklere sahip bu cihazların pil sorunu hala devam ediyor. Ekranların boyutlarının büyümesi ve çözünürlüklerinin artması ile pil canavarı olmaya başladı. Akıllı telefonlar ile oyun oynamak ve diğer işlemler için oldukça fazla enerji gerekiyor.

Neyse ki bazı üst düzey telefonlarda yerleşik mod özellikleri ile pil süresi biraz daha arttırılabiliyor. Bunlara örnek verecek olursak, Samsung’un Galaxy S5 ile sunduğu “Ultra Güç Tasarrufu Modu” ve HTC ONe M8’de bulunan “Extreme Güç Modu” özellikleri pil ömrünü uzatıyor. Ancak her Android akıllı telefonda bu modlar yok.

1399217907_samsung-galaxy-s5-6917-008.jpg

Sizlere bu haberimizde Android akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatacak uygulamalardan bahsedeceğiz. Sonraki sayfalarda bu uygulamaların listesini inceleyebilirsiniz.


Juice Defender

Paketli seçenekleri ile Juice Defender, bu alanda en iyi uygulamalardan biridir. Uygulama, mobil verinin yanı sıra Wi-Fi ve Bluetooth gibi ortak bağlantıları da yönetmenizi sağlar. Ücretsiz olan Juice Defender’ın Plus versiyonu 1.99 dolar, Ultimate versiyonu ise 4.99 dolar fiyat etiketine sahip.

1399222489_juicedefender.jpg

Juice Defender indir


Battery Defender

Battery Defender uygulaması zengin özelliklerini hiçbir ücret almadan müşterilerine sunuyor. Uygulamada bildirim çubuğunda pil yüzdesini listeleme gibi özelliği de sahip. Battery Defender, GPS, Wi-Fi, mobil veri ve Bluetooth gibi ortak bağlantılara hızlı geçiş ve sorunsuz erişim sağlar.

1399227867_batterydefender.jpg

Battery Defender uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Go Battery Saver & Power Widget

Go Dev Team tarafından tasarlanan bu uygulama oldukça iyi. Kullanıcılara kolaylık sağlamak için çeşitli modlara sahip uygulama ücretsiz olarak Google Play’de yerini alıyor. Ayrıca ücretli Premium sürümü de mevcut.

1399229303_gopower.jpg

Go Battery Saver & Power Widget uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Autorun Manager

Autorun Manager bu listedeki belki de en riskli uygulama. Çünkü Autorun Manager uygulaması telefonunuzdaki başlangıç uygulamaları belirlemenizi sağlar. Yukarıdaki uygulamalar gibi temel ve gelişmiş modlar ile gelen Autorun Manager’in ücretsiz sürümü reklamlar tarafından destekleniyor ancak 3.99 dolara Pro sürümünü satın alabilirsiniz.

1399232017_autorun.jpg

Autorun Manager uygulamasını buradan indirebilirsiniz.Tasker

Burada listelenen tüm uygulamalar sadece pil ömrü uzatmıyor ve daha fazlasını yapıyor. Tasker uygulaması pil ömrü alanında uyku ve bağlantılarının devre dışı olması gereken zamanları ayarlar.

1399228568_tasker.jpg

Tasker uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.