Mobil

Akılsız telefonlar dinlenemiyor!

Telefonunuzun dinlenmemesi için bunları sakın yapmayın!


Yasadışı dinlemeleri önlemek için eski tip, akıllı olmayan cep telefonu kullanılmasını öneren TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen, kullanıcıların telefonunu kimseye dokundurmamasını tavsiye etti.

Telefonumuzdan cızırtılar geliyor dinlendiğimizi nasıl anlarız sorusuna cevap veren TİB Başkanvekili Şen'in ''Telefonla dinlendiğinizi bu tür şeylerle tespit etmeniz kesinlikle mümkün değil, çok temiz dinleniyor hiçbir cızırtı yok. Sesti, mandaldı, aradaki birtakım kesilmelerdi. Bunlar dinlemeyle ilgili konular değil'' dedi.

1361451918_1uidtelefondinleme.jpg

Kendisinin de kullandığı bu tip bir telefonu milletvekillerine gösteren Şen, dinlemeye karşı milletvekillerine, ''eski tip klasik, akılsız telefon cep telefonu'' kullanmalarını önerdi. Şen, bilgisayarcı olduğunu ve bu işlerin nasıl yapıldığını bildiğini onun için eski tip telefonu tercih ettiğini kaydetti. Milletvekillerine, telefonlarını kimseye dokundurmamalarını öneren TİB Başkanvekili Şen, yasa dışı dinleme yapan kişilerin bu telefonlardan kendilerine mesaj attığını ve dinleme programını telefona yüklediğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalarla herkes dinler. Operatörlerden sadece yetkililer.
Cevapla
Misafir
Benim anlamadigim bu is oparatorle ilgili telefonla ne alaka anlamadim. Adamlar istesin butun oparotorlerden herseyi dinler.
Cevapla
ali
Adam lazer isigi tutup dinliyo.bunlarda eski telefon diyo.komik cahillik
Cevapla
s3
s3 dinlenemiyomuş:)
Cevapla
serdar
beni dinleseler nolcak hacı farkyapmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.