Mobil

Ali Babacan: Turkcell yönetimsiz kalmaz

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Turkcell’in özel bir şirket konumunda bulunduğunu ancak devletin bu şirkete bakmak zorunda olduğunu belirtti.

Ali Babacan: Turkcell yönetimsiz kalmaz

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Turkcell’in dün yapılan Olağan Genel Kurulu’nun iptal edilmesi ile ilgili olarak, “Şimdi yine çıkmaza girerse SPK, birkaç adım atacak mecburen. Sonuçta böyle bir şirketin yönetimsiz kalması, başıboş kalması mümkün değil. Biz, buna izin veremeyiz” dedi.

Bloomberg HT’ye konuşan Ali Babacan, Turkcell’in ortaklarıyla uyum içinde çalışması gerektiğini tercih ettiklerini söyledi.
1369331328_ali-babacan-3.jpg

TURKCELL’DE YÖNETİM DÜŞTÜ ‘GÖZ YUMMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Babacan, en kısa sürede Turkcell Olağan Genel Kurulu’nun gerçekleştirilerek yönetim kurulu üyelerinin atanmasını umduklarını dile getirerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Yönetim Kurulu üyelerinin tamamının görev süresi bitti. Yönetim Kurulu olmayan bir şirkete göz yummak mümkün değil, böylesine dediğim açıdan önemli bir şirkete. Dolayısıyla kendi aralarında anlaşıp bağımsız üye atayamadıkları için SPK mecburen bağımsız üye atadı. Çünkü aralarında anlaşıp bağımsız üyelerini kendilerini belirleselerdi o zaman o üyeler şu anda görevdeydi. Bunu da yapamadıkları için, isim dahi öneremedikleri için SPK mecburen atamak durumunda kaldı. Şimdi yine çıkmaza girerse SPK birkaç adım atacak mecburen. Sonuçta böyle bir şirketin yönetimsiz kalması, başıboş kalması mümkün değil. Biz buna izin veremeyiz.”

Babacan, uzun süre yönetim boşluğunun kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, “SPK’nın çok daha geniş yetkileri var. Bu yetkileri basamak basamak kullanır” dedi.

Yorumlar
QWERTY
Yönetimsiz bırakmazsınız tabi ki,yoluna yordamina uydurur el koyup cemaate paketler hediye edersiniz! Naaptin? -Yönetimsiz bırakmadım (!)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.