Mobil

Amazon Appstore'a Avrupa'da da başlıyor!

Amazon'a yakın olan kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre, şirket bu yaz kendi Appstore'unu Avrupa'da kullanıma sunacak.

Amazon Appstore'a Avrupa'da da başlıyor!

Şirketler boş durmuyor ve yenilikler tüm hızıyla devam ediyor. Facebook'un açtığı App Store'dan snra şimdide Amazon'dan bir yenilik geldi. Amazon'a yakın olan kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre, şirket bu yaz kendi Appstore'unu Avrupa'da kullanıma sunacak. Amazon böylelikle bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Amazon Appstore'a şimdiye kadar sadece Amerika'dan erişme imkanı vardı.

1339563589_amazon-app-store-4.jpg

Ne zaman sunulacağı belli değil ancak söylentilere göre Amazon'un bu yeniliğini önümüzdeki hafta duyuracağı ve geliştiricilerden sunumlarını kabul etmeye yakın zamanda başlayacağı söyleniyor.

Amazon'un sanal marketi aynı Google Play gibi, kullanıcıların Android telefonlarına ve tabletlerine ücretli veya ücretsiz uygulamalar indirebilmelerine olanak sağlıyor. Eğer bu gerçekleşirse Amazon Appstore büyük ihtimalle Avrupa'da bulunan Android cihazlarının büyük çoğunluğunda çalışacak.

1339563608_amazon-app-store.jpg

Amazon'un böyle bir şeye kalkışması, acaba bu durum aynı zamanda kendi tableti Kindle Fire'ı da uluslararası olarak piyasa süreceğinin bir işareti olabilir mi sorularını da beraberinde getiriyor. Bunları zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.