Mobil

Amazon ilk akıllı telefonunu duyurmaya hazırlanıyor

Şirket 18 Haziran'da bir etkinlik düzenleyecek.


Amazon'un bir akıllı telefon geliştirdiği aylardan beri dillendiriliyor. Kullanıcı hareketlerine tepki veren birden çok ön kamera sayesinde 3D kullanıcı arayüzü sunan akıllı telefonun 18 Haziran'da tanıtılması bekleniyor. Şirket bugün basına dağıttığı davetiyelerde 18 Haziran'da Seattle'da bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı ve söz konusu etkinlik için daha doğrusu karşımıza çıkaracağı ürün için bir de video yayınladı.

1401970160_amazon.jpg

Videoda akıllı telefonun tanıtılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmıyor, ancak insanların ellerinde tuttukları şeyin (yüksek olasılıkla Amazon telefon) oldukça farklı bir kullanım deneyimi yaşattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şirketin oluşturduğu yeni telefonda farklılaşarak ön bölüme 4 adet kızılötesi kamera yerleştireceği daha önce sızan görüntülerden anlaşılmıştı. Bu kameralar kullanıcının yüzünü ya da gözlerini algılayacak; bu sayede kişinin ekrana bakış açısı tespit edilecek ve oluşturulan 3D arayüzün görüş açısı buna göre belirlenecek.

Android işletim sisteminin benimseneceği akıllı telefonda, Amazon tabletlerde olduğu gibi özelleştirilmiş bir arayüz bizleri karşılayacak. Merakla beklediğimiz akıllı telefonun donanım tarafındaki özellikleri ise hala gizemini koruyor. Alt bölümden Amazon tarafından yayınlanan videoya göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.