Mobil

Amazon, ilk telefonunu yaz döneminde tanıtabilir!

Tablet platformunda oldukça başarılı işler çıkaran, Amazon gözünü akıllı telefon pazarına dikti.

Amazon, ilk telefonunu yaz döneminde tanıtabilir!

7-inçlik Kindle Fire tabletleri kullanıcılar arasında oldukça benimsenen Amazon, söz konusu tabletlerde Android işletim sistemini kaynak alarak geliştirdiği ve kendi arabirimini entegre ettiği bir sistem kullanıyor. Şirket ayrıca Play Store yerine kendi geliştirdiği ve içerisinde binlerce uygulamanın yer aldığı uygulama mağazasını tabletlerine yerleştiriyor.
1363181233_amazon-kindle-phone-in-hand-technobuffalo-640x426.jpg

Tablet dünyasında başarılı işler çıkaran Amozun şu sıralar bir telefon üzerinde çalışıyor. Son gelen iddialar göre dünyanın en büyük alışveriş devlerinden Amazon’un Kindle isminde bir telefon geliştiriyor. Hakkında henüz somut detaylar yok ancak, Digitimes telefonun yaz döneminde resmiyet kazanacağını iddia ediyor. Mart-nisan döneminde tanıtılması hedeflenen telefon için Foxconn cepehsinde yaşan bazı sıkıntılar lansman tarihini ileri bir döneme sarkıtıyor. Buradan da telefonun tasarım noktasında hazır olduğu ve üreticinin ise iPhone telefonları oluşturan Foxconn olacağını görüyoruz.

Amazon’un Kindle isimli telefonu ile ilgili gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Misafir
tasarımı çok beğendim ya bence tryede gelmeli uygun fiyatlı çift çekirdek 1gb ramle orta segmenti süpürür
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.