Mobil

Amazon kasiyersiz süpermarket açtı!

Amazon, kasa ve kasiyeri olmayan dünyanın ilk süpermarketini açtı!


Amazon'un bir yıldır test edilen kasiyersiz süpermarketi Amazon Go kapılarını açtı. Amazon Go'da ürünlerin seçimi çoğunlukla sandviçler, içecekler, salatalar etrafında dönüyor.

Amazon Go'nun sunduğu en büyük faydası uzun sıralarının olmayışı. İşlem basit. Mağazaya gitmeden önce, Amazon Go uygulamasını indirmeniz ve uygulama üzerinden Amazon hesabınıza giriş yapmanız. Ardından  eşyaları toplayıp sepetinize koyuyorsunuz. İşiniz bittiğinde, mağazadan çıkıyorsunuz ve Amazon hesabınıza ücret otomatik olarak yansıtılıyor.

Kameralar sizi izliyor raftan aldığınız eşyaları tanımlıyor. Öğeleri Amazon alışveriş sepetinize eklemek için telefonunuza bağlanan sistemler bulunuyor. Bu sistem Amazon'un bulut servislerini, makine öğrenimini ve muhtemelen yüz tanıma özelliğini de kullanarak işleyecek.

Değişkenler sistemi strese sokabilir. Önümüzdeki günlerde sistemin nasıl ilerlediğini daha iyi göreceğiz. Amazon başarılı olursa, diğer mağaza zincirleri için bu teknolojiyi lisanslandırması karlı olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.