Mobil

Amazon Kindle Fire, Android 4.0 Ice Cream Sandwich beta sürümüne kavuştu

Dünyanın büyük sanal mağazalarından biri olan Amazon, elektronik okuyucular ile başladığı tablet macerasına Kindle Fire modeliyle devam ediyor.


Kindle Fire, çift çekirdekli TI OMAP 4430 işlemcisi, 7" IPS ekranı ve en önemlisi de 199$ 'lık satış fiyatıyla oldukça iyi satış rakamlarını yakalamış durumda. Kindle Fire standart olarak Android Gingerbread'in oldukça fazla modifiye edilmiş bir versiyonunu kullanmakta bu yüzden android ekosisteminin sunduğu Market gibi birçok özellikten malesef yararlanamıyor.Fiyatının uygun olması vede donanımının iyi seviyede olmasına rağmen kullanıcıları kısıtlamalar altında bırakan Kindle Fire, arkasındaki büyük yazılım desteği ile Android 4.0 yani Ice Cream Sandwich'e kavuşmus durumda.CyanogenMod 9 üzerine geliştirilen ROM her ne kadar emekleme aşamasında olsa bile birçok  fonksiyonları kullanabiliyor.Yine de Kindle Fire'ın, ulaşmış olduğu büyük satış rakamları ve arkasında buunan  geliştirici desteği ile kısa süre içerisinde stabil bir ICS sürümüne kavuşacağını söylemek mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.