Mobil

Amazon'da Akıllı Telefon İşine Giriyor!

Dünyanın en eski alışveriş sitesi amazon.com akıllı telefon işine de giriyor!

Amazon'da Akıllı Telefon İşine Giriyor!

Amazon.com, ilk kurulmuş en büyük internet alışveriş sitesidir. Adını Amazon Nehri'nden alır. Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika'nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün Amazon'da, DVD, muzik CDsi, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu,elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi farkı türden mallar satılmaktadır. Jeff Bezos sanal alışveriş şirketinin isminin alfabetik sırada önde çıkması için "A" harfiyle başlamasını tercih etmiştir. (Kaynak: wikipedia)

Amazon son yıllarda kendi ekosistemini oluşturma adına büyük bir yol aldı. Kendine has bir tablet yapan Amazon; bu tablette FireOS işletim sistemini kullanarak kendi ekosistemini oluşturma adına büyük bir yol katetti. Kindle Peperwhite ile başlayan bu yolculuk Kindle Fire HD ile devam ediyor ve Amazon bu bağlamda en çok satılan tabletler sıralamsında ise ilk üçte yer alıyor. 

Kindle PaperWhite

1399028609_paperwhite-diff-still.sx854sy479cr0000v386584467.jpg

Kindle Fire HD

1399028632_best-kindle-fire-apps.jpg

Kendi ekosistemini oluşturma konusunda büyük bir başarı sağlayan Amazondan gelen bilgilere göre firma kendi telefonu üzerinde de çalışmalara başladı hatta sona gelindi. Telefonun 4,7 inç HD bir ekrana, 13 megapiksel kameraya, Snapdragon 801 MSM8974AB işlemciye, 2000 ile 2400 Mah arasında bir pile sahip olacağı söylenmekte. Popüler olan telefonların en iyi özelliklerini bir tasarımda birleştirmeyi amaçlayan Amazon Phone'un konspet tasarımını aşağıdan inceleyebilrisiniz.

1399029093_amazon-fire-phone.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.