Mobil

Amazon'dan akıllı telefon geliyor!

Amazon'un yeni telefonu Google ve Apple'a meydan okuyabilecek mi?


Amazon ünlü elektronik üreticisi Foxconn ile birlikte akıllı telefon üretecek. Daha önce de böyle bir söylenti duymuştuk ancak bu ihtimal giderek artıyor. iPad'e rakip bir tablet piyasaya sürmesinin ardından şimdi de iPhone'a rakip bir akıllı telefon üretimi girişiminde olduğunu söyleyebiliriz.

Foxconn ile yaptığı bu çalışmada daha şimdiden Android cihazlara da rakip olacağı belirtiliyor. Bildiğiniz gibi Tayvan firması Foxconn aynı zamanda iPad ve iPhone cihazlarının da üretimini yapıyor. Amazon ayrıca wireless teknolojisinin de patentini aldığını açıklıyor. Samsung ve Apple davasından sonra bir çok firma gibi Amazon da tedbiri elden bırakmıyor. Samsung'un iki cihazının Amerika'da satışlarının yasaklanması üzerine Amazon böyle bir durumla karşılaşmak istemiyor.

1341565029_amazon.png

Amazon eğer akıllı telefon çıkarırsa Apple'ın tablet ve telefonuna ayna olacağı tahmin ediliyor. Bu akıllı telefonun fiyatıyla ilgili söylenecek söz yok ancak tabletlerinde olduğu gibi piyasadakilerden daha düşük bir fiyatla çıkacağını tahmin ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.