Mobil

Amazon'un 3D akıllı telefonu yakında tanıtılabilir

Wall Street Journal kaynakları bütçe dostu akıllı telefonun haziran ayı içerisinde tanıtılacağını iddia ediyor.

Amazon'un 3D akıllı telefonu yakında tanıtılabilir

Kindle Fire tablet çözümleriyle mobil dünyasında adından sıkça söz ettiren Amazon çok yakında akıllı telefon kategorisinde de yer alabilir. Amazon'un geçtiğimiz yıldan bu yana bir akıllı telefon geliştirdiği hatta söz konusu telefonun HTC tarafından geliştirildiği sıkça dile getirildi. İlk olarak 4.3-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak şekilde tasarlandığı iddia edilen telefon, ilerleyen süreçte kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlara göstermiş olduğu ilgiden dolayı ekran büyüklüğü 4.7-inç seviyesine çekilmişti.

1397377880_1381869675amazon-phone.jpg

Telefon için şu ana kadar yaşanan tüm gelişmeler iddiadan öteye geçmedi. Şirket tarafından da konuya ilişkin gelişmeler kamuoyuna yansıtılmazken, Wall Street Journal kaynakları telefonun önümüzdeki haftalarda haziran ayı içerisinde tanıtılabileceği bilgisini verdi. Prototip aşamasında olan cihazın satışa sunulması ise eylül ayında gerçekleşecek.

Bütçe dostu bir fiyattan tüketicilerle buluşması beklenen telefonda altı adet kameraya yer verileceği konuşuluyor. Ön ve arka kamera dışındaki diğer dört kamera ile ekran üzerinde hologramlar oluşturularak 3 boyut görüntüleme sağlanacak. Amazon'un geliştirdiği akılı telefona ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.