Amerika'da Beats kulaklıklar yasaklandı!

Amerikan NFL liginde sporcular kulaklıklarının logosunu bantlıyorlar; ama neden?

Amerika'da Beats kulaklıklar yasaklandı!

Apple'ın geçtiğimiz aylarda rekor bir ücretle Beats Electronics'i satın almasından sonra kullanıcılardan yeni iPhone'ların içinden Beats logolu kulaklık çıkmasını bekliyorlardı ama bu beklentinin karşılanması en erken iPhone 7'ye sarktı. Apple Store'larda Beats kulaklıkların satılmaya başlanması ise yıllardır ortaklık yaptığı Bose firmasını sıkıntıya sokmuştu.

Yapılan soğuk savaşın sonunda NFL liginde top oynayan oyuncuların basın toplantılarna Beats logosunu bantla kapatarak katıldıkları görünmeye başladı. Böyle şeylerin sadece ülkemizde olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki fotoğrafı dikkatle inceleyin ve pembe Beats kulaklığın logolarının beyaz bantla kapatıldığını kendiniz görün!

1413451648_image-kaepernick-tape-beats.jpg

Beats Yönetim Kuırulu Başkanı Jimmy Iovine bu durumla ilgili yaptığı yorumda Bose'u suçlayarak. "Yaptıklarının oldukça aşağılık bir durum olduğunu düşünüyorum. Kültürsüz ve Beceriksiz bir yönetim anlayışı yüzünden bu durum ortaya çıkmaktadır" dedi. 

4 Ekimde başlayan bu yasağa uymayan San Francisco 49ers'in oyun kurucusu Colin Kaepernick basın toplantısına logolu kulaklıkla katıldığı için 10.000 dolar ceza almasından sonra oyuncuların kulaklık kapatmasının oldukça komik göründüğünün altını çizmek gerkiyor.

Sizce de böyle olunca insanın dikkati oraya odaklanmıyor mu?