Mobil

Amiral gemisi Nokia 8 Android O ile ortaya çıktı

Nokia'nın yakın zamanda tanıtılması beklenen amiral gemisi Nokia 8, Android O ile ortaya çıktı.

Amiral gemisi Nokia 8 Android  O ile ortaya çıktı

Ağustos ayı, akıllı telefon ticareti için heyecanlı bir ay ve bu ay, teknoloji meraklıları için büyüleyici bir ay olacak. Google'ın Android O lansmanı çok yakında ve bu yılın en çok beklenen iki akıllı telefonu Nokia 8 ve Samsung Galaxy Note 8 diyebiliriz. 

HMD, 16 Ağustos için özel bir etkinlik gerçekleştireceğini açıklarken, Samsung, 23 Ağustos'ta Unpacked etkinliği düzenleyecek. Eylül ayının başında Berlin'de düzenlenecek IFA 2017 fuarına katılanlar, Nokia 8’i ve Samsung Galaxy Note 8'i canlı olarak görebilecekler.

Nokia 8 ve Samsung Galaxy Note 8, bugüne kadar gördüklerinizden spesifik ve tasarım açısından çok farklı cihazlar olacak. Yazılım söz konusu olduğunda, her iki amiral gemisinin de Android 7.0 Nougat'ı çalıştırmasını bekliyoruz ancak, Nokia 8, işletim sistemi olarak stok sürümüyle desteklenebilecek gibi görünüyor. 

Bununla birlikte yeni bir rapor, Nokia 8'in Android O ile birlikte gelen ilk Google dışı akıllı telefon olabileceğini gösteriyor. Akıllı telefon geçenlerde Geekbench'te görüldü ve listeye göre Nokia 8, Nougat yerine Android O'yu çalıştırıyor. Belki de büyük tanıtımdan önceki son testler gerçekleşiyor. 

HMD'nin Android O'yu amiral gemisi akıllı telefonuna olabildiğince çabuk sağlayacağından eminiz. Dolayısıyla, Geekebench'deki liste kesin bilgi olmasa bile, Nokia 8 sahipleri telefonlarının piyasaya sürülmesinden hemen sonra Android O'ya güncelleyecektir.

1501830413_nokia-8-geekbench.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.