Mobil

Analiz: Akıllı telefon pazarı 2015'te büyümeye devam edecek!

Büyüme mi; duraksama mı?

Analiz: Akıllı telefon pazarı 2015'te büyümeye devam edecek!

Akıllı telefon sektörü her yıl daha da büyüyerek yoluna devam ediyor. Firmalar yeni ürünleriyle rekor üsütne rekor kırıyor ve bu büyüme özellikle PC tarafında ciddi bir küçülmeye sebep oluyor. Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızın her anında bizimle. GFK Retail and Technology'nin yaptığı bir araştırmaya göre 2015 yılında akıllı telefon pazarı büyümeye devam edecek.

Bu büyüme Afrika ve Asya'da %6 civarlarında olurken, Avrupa ve Amerkia için büyüme rakamlarının %2 civarında olacağının altı çiziliyor. Bu büyüme tahminlerine göre Akıllı telefon ve tablet pazarı 2015 yılında toplamda %1,5 büyüyerek 860 milyar dolarlık bir sektör haline gelecek.

1430115116_evolution-illustration-human-ending-smart-phone-35045329.jpg

Bu büyüme endeksi düşünüldüğünde bunun bir büyüme olarak değil duraksama olarak algılanması gerekmekte diye düşünüyoruz. Kullanıcılar artık akıllı telefon ve tablete büyük oranda doyduar ve fiyatların düşmesini talep ediyorlar. Özellikle Android ekosisteminde kullanıcıların orta/üst segment diye adlandırdığımız telefonlara yönelmesi 2016 yılında "amiral gemisi" modellerin fiyat olarak geri gitmesini öngörebiliriz.

Peki, sizce akıllı telefon sektörünün durumu nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.