Mobil

Analiz: Apple'ın 3. çeyrek iPad satış rakamları göz kamaştıracak

22 Temmuz'da açıklanacak Apple 3. Çeyrek satış raporları öncesi tahminler gelmeye devam ediyor.

Analiz: Apple'ın 3. çeyrek iPad satış rakamları göz kamaştıracak

Apple'ın 3. çeyrekteki satış rakamlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı ama Apple analistleri tahmini olarak iPhone ve iPad satış rakamlarını açıklamaya başladılar. 

Apple'ın son çeyrekte 40 milyon adet iPhone satışı yapabileceği tahmin ediliyor. Özellikle son dönemde yapılan indirimlerin buna büyük bir etkisi olacağı düşünülürken; Apple'ın iPhone 6'yı son çeyrekte satışa sunmasıyla birlikte satış rekorlarını altüst edeceği de belirtiliyor. 

Apple'ın son çyerekteki iPad satışlarının ise 16 milyon adedi bulması bekleniyor. Birçok telefon üreticisi amiral gemisi diye çıkarttığı telefonları bu satış rakamlarının 4'te 1'i kadar bile satamazken Apple'ın 9 ay önce çıkarttığı iPad Air tablet satışlarının bu noktada olması sizce de büyük bir başarı değil mi?

Apple analistlerinin iPad satış rakamları tahminlerini aşağıdaki tablodan incleyebilirsiniz.

1405775399_ipad-sales-chart.png

Yıllara göre yapılan iPad satışlarını ve 2014 3.çeyrek ortalama satış tahmin analiz raporunu ise aşağıdaki grafikten inceleyebilirsiniz.

1405775772_ipad-actual-sales-graph-1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.