Mobil

Analiz: Apple'ın akıllı saati iWatch satış rekoru kırabilir

iWatch'ın iPad gibi başarılı bir ürün olması bekleniyor.


Akıllı telefon kategorisinde iPhone, tablet kategorisinde ise iPad ile mobil dünyasında bir devrim gerçekleştiren Apple'ın bundan sonraki hedefi ise akıllı saatler olacak. Şirketin uzun süreden beri iWatch isimli akıllı saati geliştirdiği biliniyor ve bu yönde gelişmeler kimi zaman kamuoyuna yansıyor. Ekim ayında duyurulması beklenen akıllı saat çözümüne ilişkin yeni bilgiler bu defa bir yatırım firması olan UBS tarafından yayınlandı.

1402378609_iwatch-concept-fuse-chicken.jpg

Yatırım firmasının yayınlamış olduğu rapora göre "iWatch" tıpkı iPad'e benzer hatta daha iyi satış rakamlarına ulaşarak önemli bir başarı gerçekleştirecek. UBS'ye göre perakendeciler tarafından 300$'a satılacak akıllı saat 2015 yılında 21 milyon adet, 2016 yılında ise 36 milyon satış rakamına ulaşacak. Ayrıca iWatch'ın sergilemiş olduğu satış başarısı Apple'ın hisselerinde önemli bir büyüme sağlayacak. Yatırım firması söz konusu satışların şirkete 2015 yılında 6.5 milyar dolar, 2016 yılında ise 11 milyar dolar kazandıracağını düşünüyor.

iOS 8 işletim sistemiyle çalışacak ve esnek OLED ekrana sahip olması beklenen iWatch, akıllı saat fonksiyonlarının yanında ileri seviye egzersiz takip cihazı olarak da kullanılabilecek.

Giyilebilir teknoloji cihazlar şu an fazlasıyla gündemde ve kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılıyor. Dolayısıyla Apple'ın da bu ilgiye kayıtsız kalmayacağı ve akıllı saati en geç ekim döneminde piyasaya sunması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.