Mobil

Analiz: TouchID Tüm Apple Ürünlerine Gelecek

Apple'ın parmak izi okuma teknolojisi TouchID tüm Apple cihazlarda kullanılacak.

Analiz: TouchID Tüm Apple Ürünlerine Gelecek

Apple'ın iPhone 5S ile birlikte tanıttığı TouchID parmak izi okuma sensörü belki mobil sektörde ilk değildi; fakat kullanılabilirliği ile dikkat çeken bir tasarıma sahipti.

Parmak izi okuma sensörlerinden parmağı yavaşça geçirmeniz gerekmekteyken Apple satın aldığı firmanın fikrini geliştirerek TouchID parmak izi okuma sensörünün paramağın belli bir noktada tutulmasıyla bile okuma işinin yapılabilmesini sağladı. Bu teknoloji ilk olarak bildiğiniz gibi iPhone 5S'te kullanıldı. Halen iPhone 5S kullanıp parmak izi okuma teknolojisinden bi'haber insanlar olduğunu da üzülerek görmekteyiz.

iPad Air ve iPad Mini 2 Retina Display'de de bu sensörün geleceği o dönemde söylenmiş olsada Apple o dönemde bu sensörü tabletlerinde kullanmamaıştı.

1401181601_goldipadmini2touchid.jpg

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın 2014 ile 2015 2. yarısına kadar satacağı 120 milyon adet yeni iOS cihazında TouchID parmak izi okuma teknolojisinin kullanılacağını açıkladı. 

Parmak izi okuma teknolojisinin telefonlarda kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.