Android 10 alacak Google modelleri - Page 1

Google her yeni Android sürümünü öncelikle kendi telefonları olan Pixel serisi ve üreticilerin belirli modellerinde aylar boyunca test eder. Daha açıklayıcı olmak gerekir ise, beta testi dediğimiz olan aşama gerçekleştirilmiş olur. Pixel telefonlar ve herhangi bir özel arayüz kullanmayan safkan Android işletim sistemine sahip telefonlar, yeni Android güncellemesinin final sürümünü en erken alan cihazlardır.


Diğer telefon modellerine gelince; Asus, Oppo, Xiaomi, Samsung, Huawei ve diğer markaların modelleri ise özel arayüzler kullandığından ve farklı özellikleri Android'e entegre ettiğinden dolayı bu güncellemeleri kendi telefonlarına daha geç alıyorlar.


Hazır sözü yeni yeni Android sürümüne getirmişken; Google, radikal bir karar ile Android Q sürümünün adını Android 10 diye değiştirmişti. Tatlı isimlerinden vazgeçen şirketin, Android logosunu da yenileyerek, bu anlamda yepyeni bir başlangıç yaptığını söyleyebiliriz.


Google kısa bir zaman önce beta testi aşamasında olan Android 10 güncellemesini yayınlamıştı. Android 10 alan telefonlar yeni özelliklere kavuşuyor. Yeni işletim sistemi sürümü ile birlikte karanlık mod, akıllı yanıtlar, ekran kaydı, yeni gizlilik ve güvenlik özellikleri gibi daha birçok yetenek Android telefonlara entegre ediliyor.


Elbette bu süreçte kullanıcıların aklında tek bir soru var. O da Android 10 alacak telefonlar modellerinin hangileri olacak olduğu. Tabiki birçok modelin, yeni sürüm olan Android 10'u alacak olduğu biliniyor. Ancak biz bu içeriğimizde Android 10 güncellemesi alacak olan Google telefon modellerinin bulunduğu listemizi inceleyeceğiz.


İşte Android 10 alacak Google modelleri;

Android 10 alacak Google modelleri - Page 2

Pixel

Android 10 alacak Google modelleri - Page 3

Pixel XL

Android 10 alacak Google modelleri - Page 4

Pixel 2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.