Mobil

Android 11 alacak Oppo telefon modelleri!

Android 11 sürümünü alacak olan Oppo telefon modellerini sizler için listeledik. İşte tam ve güncel liste!

Android 11 alacak Oppo telefon modelleri! - Page 1

Google’ın dağıtmaya başladığı Android 11 güncellemesi sırayla marka ve modele göre yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye başta olmak üzere küresel pazarda gittikçe kendisini büyütmeye devam eden Oppo kullanıcıları merakla Android 11 güncellemesi alacak olan modelleri merak ediyor.

Kullanım kolaylığı sağlayacak ve güvenliği sıkılaştıracak olan Android 11 ile birbirineden güzel birçok yeni özellik kullanıcılar ile buluşacak.

Önceki yazılarımızda, Android 11 geliştirci önizleme sürümü ile Google'ın Colombus adı verilen bir yazılım özelliğini test ettiği keşfedildiğini duyurmuştuk. Bu yeni fonksiyon ile telefonun arka kısmına dokunduğunuzda cihazınızdaki akselometre devreye giriyor ve yaptığınız çift dokunuşu algılıyor. Aşağıdaki videolardan Colombus sistemi çift dokunuş ile cihazın içerisindeki akselometre ve jiroskopları kullanarak “ekran fotoğrafı alma, son uygulamaları görüntüleme” gibi birtakım işlevleri gerçekleştirebildiğini görebilirsiniz.

Bu özelliklerin yanı sıra, çift dokunuş özelliğini aşağıdaki seçenekler için kullanmanız da mümkün;

  • Müziği oynatma ve durdurma.
  • Gelen aramayı sessize alma.
  • Alarmı susturma.
  • Google Asistan’ı başlatma.
  • Kamera açma.
  • Kronometreyi kapatma.
  • Bunlarla beraber kullanıcıların tercihine bırakılan diğer özellikler.

Dilerseniz bu modellerin hangilerine olduğuna, gelin hep birlikte göz atalım.

Android 11 alacak olan tüm Oppo akıllı telefonlar (Tam Liste);

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.