Android tabanlı akıllı telefon sahipleri büyük bir merak ile bu güncellemeyi bekliyor. Evet Android 11 güncellemesinden bahsediyoruz. Bu sayede telefonlara pek çok yeni özellik katılacak ve böylelikle kullanım kolaylıkları sağlanmış olacak. Yeniliklerin ciddi manada devrim niteliğinde olduğunu söylersek de sanırım abartmış olmayız. Eğer siz de bu yenilikleri merak ediyorsanız, galerimizi incelemenizde büyük fayda var. İşte Android 11 ile akıllı telefonlara gelecek olan 11 yeni özellik!

Akıllı ev kontrolü


Bu özellik ile beraber akıllı telefonunuz ve evinizde bulunan diğer tüm akıllı cihazlar uyum içinde çalışacak. Akıllı telefonunuz ile diğer akıllı cihazları kontrol edebileceksiniz.

Geri dönüşüm kutusu


Android 11 sonrası artık sildiğiniz fotoğraf, video veya diğer dosyalar kalıcı olarak silinmiş olmayacak. Geri dönüşüm kutusuna düşecek ve dilediğiniz zaman ordan silebileceksiniz. Bu da yanlışlıkla silinen dosyaların telefona geri aktarılabilmesi açısında önemli bir yenilik olacak.

Geliştirilmiş bildirim çubuğu


Geliştirilmiş bildirim çubuğu sayesinde en çok kullanılan bildirimler üst sıralarda gözükürken diğerleri aşağıya gizlenecek. Burada görsellik anlamında da daha zenginleştirilmiş bir tema kullanıcıya sunulacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.