Eğer Android tabanlı bir akıllı telefon kullanıyorsanız, siz de Android 11 güncellemesini heyecan ile bekleyenlerden birisiniz demektir. Bunun yanında kullandığınız telefon çok eski bir model değilse, bu güncellemeyi eninde sonunda alacaksınız. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Android 11’in 2020 yılının üçüncü çeyreğinde gelmesine neredeyse kesin gözü ile bakılırken, sunacağı yenilikler de yavaş yavaş belli oluyor. Bu yenilikler sayesinde Android 11 işletim sistemine sahip olan modelleri kullanmak çok daha pratik ve kolay hale geliyor. İşte Android 11 ile hayatımıza girecek olan yenilikler!

Dahili ekran kaydedici


Bazı akıllı telefon üreticileri kendi ekran kaydı uygulamalarını telefonlara koysalar da, kimisinde bu yer almıyor. Ancak Google, Android 11 ile bu soruna bir çözüm getirmeye kararlı duruyor.

Video kaydı esnasında bildirimleri kapatma


Video kaydederken gelen bildirim sesleri bazen sinir bozucu olabiliyor. Dolayısıyla gelecek olan güncelleme, bu konuda sorun yaşayanlar için ilaç gibi geliyor.

Dokunmatik hassasiyetini belirleme


Eğer telefonunuzdaki dokunmatik hassasiyetini arttırmak istiyorsanız, bu durum için ayarlar menüsüne girerek dokunmatik hassasiyetini dilediğiniz gibi belirleyebileceksiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.