Mobil

Android 12, beklenen kullanışlı özelliği sonunda alıyor

Android 12, kullanıcı deneyimini geliştirecek güncellemeler ve yeniliklerle geliyor. Şimdi bu güncellemelere bir yenisi daha eklendi.

Android 12, beklenen kullanışlı özelliği sonunda alıyor

Android 12 bir çok yeni güncelleme işe geliyor. Yeni Android 12 güncellemesi ile işletim sistemi, bir masaüstü PC'ye benzer işlevsellik sunacak şekilde güncelleniyor. Google Chrome'un mobil platformdaki yeni sürümü artık kullanıcıların tıpkı masaüstünde olduğu gibi tarayıcıda birden pencere açmasına izin verecek.

Android'in en son sürümü, Android için Chrome tarayıcısına çoklu örnek desteği ve Windows yöneticisi getiriyor. Buna göre Android 12 ile mobil Chrome deneyimi, masaüstü özelliklerine sahip olacak.

Android 12 ile mobil Chrome deneyimi gelişiyor

Android 12, beklenen kullanışlı özelliği sonunda alıyor - Resim : 1

Chrome sekmeleri, platforma bağlı olarak farklı şekillerde düzenlenebilir. Masaüstünde, sekmeleri bir veya daha fazla pencerede gruplara ayırabilir ve ardından pencere yöneticisini kullanarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Android'de sekmeleri gruplara da yerleştirebilirsiniz, ancak masaüstünde olduğu gibi birden fazla Chrome sekmesini açamazsınız. Ancak bu durum Android 12 ile değişiyor. Google, Android için Chrome'a ​​çoklu destek ve bir pencere yöneticisi getirmeye çalışırken, yaklaşan Android 12 güncellemesi Google Chrome'un yeni bir sürümü ile değişecek şekilde güncellendi.

Eğer cihazınız Android 12'yi çalıştırmıyorsa Google buna da bir çözüm sunuyor.  Chrome'u açın, herhangi bir web sitesine gidin, Chrome'u bölünmüş ekran modunda başlatın. Ardından içerik menüsünü açın ve "diğer pencereye taşı"yı seçin. Böylece çoklu sekme kullanmış olcaksınız. Ancak Android 12 bu deneyimi çok daha kolay getirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.