Android 12 için tarih verildi!

Google'ın Android 12 ve Pixel 5a modellerini tanıtacağı Google I/O 2021 etkinliği için tarih verildi. Google'ın yeni bombaları çok yakında geliyor.

Android 12 için tarih verildi!

Google, Google I/O 2021 geliştirici konferansının bu yıl 18 Mayıs - 20 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını resmen duyurdu. Bu sefer, etkinlik tamamen sanal ve herkesin erişebileceği ücretsiz olacak.

Aslında bu sanal etkinlikler CODIV-19 salgınının bu zamanlarında düzenlenen herhangi bir olay için norm haline geldi. Muhtemelen daha uzun bir süre büyük etkinlikler sanal olarak düzenlenecek.

Bilmeyenleriniz için; Google I/O genellikle şirketin Android'in bir sonraki sürümü de dahil olmak üzere üzerinde çalıştıkları yeni ürünleri açıkladığı etkinlik.  Bu yıl, Google'ın güncellenmiş Pixel Buds ve muhtemelen Pixel 5a gibi yeni donanımları etkinlikte tanıtılacak.

Google I/O 2021

Herkesin merakla beklediği Android 12 sürümü de bu etkinlikte tüm özellikleri ile karşımıza çıkacak. Henüz emekleme aşamasında olan Android 12 sürümü ilk etapta yine Pixel modellerine daha sonra diğer Android telefonlara gelecek. 

Android 11 ile büyük çaplı yenilik sunmayan Google, asıl yeniliklerini Android 12'ye saklayacak. Bu sürümde tasarıma kadar her şey değişecek gibi görünüyor. En azından şimdiye kadar gelen bilgiler bu yönde.

Google'ın bu etkinlikte çok düşük ihtimal de olsa AR gözlüğünü tanıtacağı söyleniyor. Apple'dan önce davranarak nihai ürün sunmak isteyen Google, umarız Google Glass gibi bir faciaya daha imza atmaz.

Peki, sizin bu etkinlikte ve özellikle Android 12'den beklentileriniz neler? Gelin yorumlarda tartışalım.