Mobil

Android 12 ile gelecek olan bu özellik çok işinize yarayacak

Google'ın Android 12 üzerinde çalışmaları çoktan başladı. Bugün ise Android 12 ile hayatımıza uyku modu olarak isimlendirilen bir özelliğin geleceği ortaya çıktı.

Android 12 ile gelecek olan bu özellik çok işinize yarayacak

Google, Android 11 sürümünden hemen sonra kolları Android 12 için sıvamıştı. Yine ilk etapta Pixel modellerine gelecek olan Android 12 sürümü hakkında bugün ise yavaş yavaş detaylar ortaya çıkmaya başladı. Görünüşe göre Google, yeni sürüm ile kullanıcılara yeni ve bir o kadar da faydalı özellikler sunacak.

Android 12 güncellemesi ile sisteme "Uyku Modu" adı verilen bir özellik eklenecek. Bu uyku takibi için geliştirilen bir özellik olmayacak. Aksine bu özellik tüm uygulamaları etkileyecek. Bildiğiniz gibi tüm işletim sistemlerine uygulamaların bir önbelleği olur.

Uygulamayı kullandıkça önbellek boyutu arttıkça artar. Kullanıcı bunu Android'de elle temizlemesi gerekir. Uyku modu da tam burada devreye giriyor.

Eğer kullanıcı herhangi bir uygulamayı uyku moduna aldığında uygulamanın önbelleğinde yer alan veriler silinecek ve uygulamanın boyutu sıkıştırılarak küçültülecek. Ancak uygulama tamamen kaldırılmayacak. Kullanıcı daha sonra uygulamayı açmak istediğin uygulama uykudan uyandırılacak ve normal bir şekilde çalışmasına devam edecek.

Android

Şubat veya Mart ayı içerisinde duyurulması beklenen Android 12 güncellemesinin daha bir çok yeniliğe gebe olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen Google, bu yıl tasarımsal açıdan büyük değişikliklere gitmeyecek. Tasarım açısından büyük değişiklikleri Android 13 ile göreceğiz gibi.

2021'in Eylül aylarında nihai sürümü yayınlanacak olan Android 12 güncellemesi bakalım hangi telefonlara hızlı bir şekilde sunulacak?

Yorumlar
B.Ö.H.1967
Her bireyin cep telefonu var da. Her aracın sim kartı benzer bir cep telefonu niye yok! Cep telefonunuzla araba almaya gittiniz. Satın aldınız. Aracın sim kartlı cep telefonuna şahsınıza ait cebi eşleştirdiler. Ve Aracınız ve siz neredesiniz belli olur. Araç takip çipi haricinde. Cep telefonunuzla aracınızı çalıştırın kilitleyin veya yaşı müsait evladınıza tanımlayıp aracı kullanmasını sağlayın.....
Cevapla
Ulviyye
Benim telifonum 12.2 ekran parmak izi yok neden ola bilir bu başka telifona geldi bana deyil 9 s bilen varsa yazin
Cevapla
Bertuğ Huseyin Kutlu
android 12nin uyku özelliği bence önbelleği düşük olanlara yarayacak ve de çok apk/uygulama yükleyenlere yarayacak.
Cevapla
Yakup
Ozur ahmet bey
Cevapla
Yakup
Yasin bey meraba bi konu hakkinda bilgi almak isterim yazilim güncelleme ile mobil tlf larda agirlasma oluyormu güncelle diyende var güncelleme diyende
Cevapla
OTORİTER OBJEKTİF
Evet oluyor ben telefonumu Android 8den 9 çıkardığımda ağırlığı yaklaşık 1gram artmıştı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.