Mobil

Android 12 yeni özelliği ile çok konuşulacak

Google'ın testlerine başladığı Android 12 sürümünün yenilikleri de belli olmaya başladı. Android 12 hareket konusunda kullanıcıya üst seviye deneyim sunacak.

Android 12 yeni özelliği ile çok konuşulacak

Google, geçtiğimiz günlerde Pixel modelleri için Android 12 sürümünün beta testlerine başlamıştı. Mart ayındaki Google I/O etkinliğine kadar Android 12'nin yeniliklerini resmi olarak duyurmayacak olan Google, geliştiricilerin sistemi keşfetmesini bekliyor. Bugün ise Android 12 ile gelecek olan bir özellik daha keşfedildi.

Mevcut cep telefonlarının çoğu, herhangi bir fiziksel düğme olmadan tam ekrana sahip olduğundan, hareketle gezinme sistemi çok önemli hale geliyor.

Kullanıcılar telefonu kullanabilmek için ekranın kenarından sağa veya sola kaydırması gerekiyor. Ancak bu, bazı uygulamalarda düğmelerin ve işlevlerin yanlış çalışmasına yol açabiliyor. Son raporlara göre, Android 12 geliştiricileri önizlemesi bu sorunu çözmek için bir özellik ile birlikte geliyor.

Google, kullanıcının niyetini tahmin etmek ve yanlış dokunuşlardan kaçınmak için makine öğrenimini kullanmaya çalışıyor. Quinny899 adlı bir geliştirici, TensorFlow Light modülünde 43.000 uygulamanın adını listeleyen bir dosya buldu. Geliştirici, bunun Google'ın eğitim için makine öğrenimi modellerini kullandığı uygulamaların bir listesi olduğundan şüpheleniyor.

Sistem, kullanıcının kaymasının başlangıç ​​ve bitiş noktalarını tespit edecek, modeli bulmaya çalışacak ve kullanıcının geri dönmeyi mi yoksa uygulamada etkileşimde bulunmayı mı düşündüğünü belirleyecek.

Android 12

Android 12 sistem kullanıcı arayüzünde yer alan akıllı hareket tahmini işlevi ile artık kaydırma hareketleri daha doğru bir şekilde gerçekleşecek. Bu özellik açıldığında, sistem hareket işlemlerini birden çok göstergeye göre değerlendirecek.

Şu an itibariyle, bu özellik Android 12'de varsayılan olarak aktif değil. Ayrıca, Android 12 yalnızca geliştirme aşamasında olduğundan, bu özellik şimdilik varsayılan olarak kapalı durumda.

Google muhtemelen bu özelliği Android 12'nin nihai sürümüne kadar test edecek ve son sürümde direkt olarak açık bir şekilde gelecek.

Yorumlar
izmir li
her yeni sürüm hep aynı yer yerinden oynayacak bildiklerinizi unutun bu başka gelince noluyor aynı biraz renkler birazda resimler değişiyor kandırmayın insanları üç kuruş para için sonra özğür basın değil satılmış basın derler
Cevapla
Kamil
Not 8 pro görüşme kaydetme özelliği olacak mı...
Cevapla
Kamil
Not 8 pro güncelleme ne zaman
Cevapla
Ersoy
Xiaomi mi
Cano
Samsung da zaten var bu ozelik abbeeemm
Cevapla
Eren
Nerde bu özellik
💎G@kko💎
İphone alın kafanız rahat etsin abem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.