Mobil

Android 4.0 güncellemesi tam bir fiyasko oldu!

Google vaat ettiği şekilde Android 4.0 güncellemelerini tamamlayamadı.


Google geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlikte, Android 4.1 Jelly Bean sürümünü duyurdu. Bu sürümle yeni bir versiyonun altına imza attı belki Google ama henüz daha vaat ettiği şekilde Android 4.0 güncellemeleri tamamlamadı. Bu duruma tüketiciler sert tepki gösteriyordu. Google topu üreticilere atmış olsa da yeni Android sürümünde önlem almayı da unutmadı. Google üreticilere PDK sunacak ve bu sayede artık yeni sürümler cihazlara daha hızlı bir şekilde entegre edilme imkanı olacak.

Android Jelly Bean'da bu durumun olmayacağı güzel bir haber ancak Android 4.0'ın güncelleme konusunda başarısız olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Google Developers sayfasından yayınlanan son tabloya göre Android 4.0'ın geçen 8,5 aylık dönemde ulaşabildiği kullanım yüzdesi toplamda 10.9. oranında olmuş.

1341394002_androidtemmuzhaber1.jpg

Bu rakam iOS ile kıyaslandığı zaman Google için büyük bir başarısızlık sayılıyor. Yeni yayınlanan PDK'nın bu konuda ne kadar etkisi olacak yada sorunlara çare olup olmayacağını zamanla göreceğiz. Şuanda Android kullanım yüzdeleri Gingerbread için %64, Froyo için %17.3, Honeycomb içinse %2.4 düzeyinde seyrediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.