Mobil

Android 4.3, Nexus 4'te ortaya çıktı

Resmi olarak sunulmasına sayılı günler kalan Android 4.3 şimdi de Nexus için indirilebilir durumda.


Android 4.3 ilk olarak Galaxy S4 Google Edition sürümü için sızdırılmıştı. Samsung cephesinden geliştirilen Android 4.3 JWR66N adlı yazılım şu an Nexus 4 için de yüklenilebilir hale getirildi. Bir Google çalışanından telefon satın alan Jeff Williams, satın aldığı Nexus 4’te yer alan Android 4.3 yazılımını uzman geliştiriciler yardımı ile sistem dökümünü almayı başardı. Elde edilen yazılım XDA-Geliştiriciler forumunda Nexus 4 kullanıcılarına sunulurken, aynı zamanda bir video ile yazılım test edildi. 

Yüklenebilir durumda olan yazılımda henüz radyo ve bootloader yer almıyor bu sebeple yazılımın çalışmasında bazı aksaklıklar yaşanabilir. Williams ise yaptığı açıklamada bootloader ve radyonun da kısa süre içerisinde yazıla dahil edileceğinin müjdesini verdi.

Önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak Yeni Nexus 7’de ilk olarak yer alması beklenen Android 4.3, Jelly Bean için sunulacak son güncelleme olacak. Google sonbaharda Android 5.0 Key Lime Pie sürümünü yayınlayacak.

Yorumlar
ne zaman Türkiye icin cikar bir bilgisi olan
Cevapla
Misafir
aynen kardeşim,diğer firmaların amiral gemileri 6-7 bekler 4.3 için, n4 saolsun anında güncellemeyi kapacağız :)
Cevapla
Misafir
Ciksinda hemen yukleyelim nexusa (:
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.