Mobil

Android 4.3 root edildi!

Google'ın henüz resmi olarak yayınlamadığı Android 4.3'e XDA-Geliştiricileri root yetkisi kazandırmayı başardı.

Android 4.3 root edildi!

Android ekosistemi için bir cennet olarak değerlendirilen XDA-Geliştiriciler forumu, henüz resmiyet kazanmayan Android 4.3’ü root etmeyi başardı. Android 4.3’ün temmuz sonunda ilk olarak yeni nesil Nexus 7’de yer alması bekleniyor. Devam eden süreçte ise başta Nexus cihazlar olmak üzere Galaxy S4 ve HTC One’ın Google sürümleri de güncellemeden en kısa sürede nasiplenecek.

1373007096_android-4-3-619x346.jpg

Galaxy S4’ün Google sürümü için hazırlanan Android 4.3, geçtiğimiz günlerde Sammobile sitesi tarafından ortaya çıkarılmıştı. Yazılımın Google yerine Samsung cephesinde hazırlanıyor olması kafa karıştırmıştı. Söz konusu gelişme Google sürümlü cihazlar için güncelleme desteğinin üretici tarafından sunulacağı anlamına gelebilir.

XDA-Geliştiriciler forumunun elit üyelerinden Chainfire, Galaxy S4 Google Editon için ortaya çıkarılan yazılıma root yetkisi kazandırdığını forum üzerinden duyururken, yetkinin nasıl aktarıldığına dair detayları da kullanıcılarla paylaştı. Galaxy S4 Google Edition’ın şu an için sadece Play Store üzerinden satışta olduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.