Mobil

Android 4.3'ün dağıtımına başlanıyor!

Son gelen değerlendirmelere göre Google, önümüzdeki hafta Android 4.3'ü ilk olarak Nexus cihazlar için sunmaya başlayacak.


Google’ın 24 Temmuz’da Android’in takım lideri Sundar Pichai başkanlığında yapacağı mini etkinlikte Yeni Nexus 7 ve beraberinde getireceği Android 4.3’ün tanıtılması bekleniyor. Kısa süre önce ve birçok görsel sızdırılırken, tabletin birçok noktada geliştirildiği bildirilmişti.

Android 4.3 resmi anlamda ilk olarak Yeni Nexus 7’de yer alacak ve Google, Android.gs sitesinin haberine  Android’in yeni sürümünü hemen ertesi gün diğer Nexus cihazlar (Nexus 4, Nexus 10, Galaxy Nexus) için dağıtmaya başlayacak. Yeni API seviyesi, enerji tasarrufu ve daha geniş alanlara bağlanabilirlik sağlayan Bluetooth 4.0 LE, yeni galeri/kamera uygulaması ve bir dizi optimizasyonların Android 4.3’te sunulan yenilikler olması bekleniyor.

1374218114_jelly-bean-4.3-01-06-2013.png

Android’in en güncel versiyonu Nexus cihazlarla birlikte HTC One ve Galaxy S4'ün Google sürümlerine de sunulacak. Yazılım dağıtımları bizzat üretici şirketler tarafından sağlanırken, Samsung’un bu noktada yaptığı çalışmalar daha önce sızdırılmıştı. Google’ın kaynak kodlarını yayınlaması ile birlikte üreticiler kendi modelleri için Android 4.3 hazırlıklarına başlayacak.  

Yorumlar
Misafir
S4 ümüz var eziliyoruz laaaan :D
Cevapla
Nexus 4 Wi-Fi sorunu çözülecek mi.?
Cevapla
Misafir
s3 satip direk iphone gecicem biktik artik
Cevapla
Htc one gelcekmi sense 5 li
Cevapla
Misafir
ram yetmiyor diye dusunen arkadaslar nexus kullanirsa 1 hafta, marka yazilimlarinin androidi yavaslattigini anlayabilirler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.