Mobil

Android 4.4 KitKat da bozuk çıktı!

Android 4.4 KitKat yükeleyen Nexus 4 kullanıcıları da şikayetçi!


Uzun bir bekleyişten sonra geçen hafta Android 4.4 KitKat OTA güncellemesi nihayet Nexus 4 cihazlar için sunuldu. Ancak Android 4.4 güncellemesi yapan talihsiz Nexus 4 sahipleri, güncellemeden sonra bazı sorunlar yaşamaya başladı.

Android 4.4 KitKat güncellemesi yapan Nexus 4 kullanıcıları, kilit ekranı, bozuk bir çevirici, Home tuşunun çalışmaması, hızlı ayar özelliklerinde sorun ve daha fazlası şikayetlerde bulundular. Tüm etkilenen cihazlarda genelde aynı sorunlar mevcuttu.

1385458080_1360328633nexus-4-1-620x465.jpg

Bu sorunlar genelde fabrika verilerini silmeden direk Jelly Bean JWR66Y sürümünden KitKat (KRT16S) son sürümüne OTA yoluyla yükleyen kullanıcılarda görüldü.

Bu sorunları yaşayan kullanıcılar, düzeltmek için fabrika ayarlarına geri dönerek güncellemeyi yeniden yapabilirler. Ancak bu işlem, kayıtlı bazı verilerinizin silinmesine neden olabilir. Eğer verileri kaybetmeyim diyorsanız ikinci çözüm olarak yeniden kurulum sihirbazı ADB kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda ADB varsa, 'adb shell am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardTestActivity' komutunu çalıştırmayı deneyin.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.