Mobil

Android 4.4 KitKat yükselişini sürdürüyor

Diğer Android sürümlerinde ise düşüş söz konusu.

Android 4.4 KitKat yükselişini sürdürüyor

Bir ayı daha geride bıraktık ve Google bir kez daha Android sürümleri kullanım oranlarını açıkladı. Google Play'i ziyaret eden Android cihazların sürüm numaraları tespit edilerek oluşturulan grafiğe göz attığımız Jelly Bean sürümünün hala açık ara lider olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz ay yayımlanan rakamlarla karşılaştırdığımızda ise kullanım oranı artan tek sürüm Android 4.4 KitKat oldu. Mart sonu rakamlarına göre kullanım oranını %3.2 oranında artıran KitKat sürümü henüz açıklanan grafiğe göre ise pazar payını %8.5 seviyesine çekmeyi başardı.

Android ekosisteminde varlığını sürdüren diğer tüm sürümlerde ise düşüş devam ediyor. Jelly Bean %61.4'ten %60.8'e gerilerken; Android 2.3 Gingerbread  %16.2, Android 4.0 ICS ise %13.4 seviyesine geriledi. Önümüzdeki aylarda yayınlanacak raporlarda bir süre daha KitKat cephesinde artış, diğer sürümlerde de düşüş gözlenecek.

1399112598_6.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.