Mobil

Android 4.4.3 güncellemesi dağıtıma sunuldu

Google'ın başlattığı güncelleme önümüzdeki günlerde tüm Nexus ve Google Play Edition cihazları ulaşacak.


Google'ın saatler önce fabrika imaj dosyalarını yayınladığı Android 4.4.3 güncellemesi resmen başladı. OTA üzerinden kullanıcılarla buluşan güncelleme şu an Nexus ve Google Play Edition cihazları kapsıyor. Önümüzdeki birkaç aylık dönemde Android üreticilerinin (Samsung, Sony, HTC, LG vb.) söz konusu güncellemeyi  kendi cihazlarına uyarlayarak dağıtıma sunması bekleniyor.

Android 4.4.3 güncellemesi sistem arayüzünden ziyade yazılımdaki sorunların çözümünü ve kimi düzeltmeleri hedef alıyor. Arayüzde dikkat çeken tek ayrıntı arama ve rehber ekranda karşımıza çıkıyor. Google bu alanda daha renkli bir arayüz tercih etmiş görünüyor. Güncelleme ayrıca Nexus 5'te yaşanan kamera yazılım sorunu ve buna bağlı gelişen aşırı pil tüketimine çözüm getiriyor. Bir dizi kamera gelişmesini de bünyesinde barındıran güncelleme, daha gelişmiş bağlantı özellikleri, Google Play'de büyük boyutlu dosyaları indirirken durdurma seçeneğini, güvenlik iyileştirmeleri ve daha hızlı/kararlı bir sistemi beraberinde getiriyor.

Ayarlar menüsünde Cihaz Hakkında >Yazılım Güncellemeleri bölümünden Android 4.4.3 güncellemesinin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz. 

1401878050_descarga-android-4-4-3-kitkat-para-dispositivos-nexus-oficial-002.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.