Mobil

Android 4.4.3 Güncellemesi Göründü

Android KitKat 4.4.2'de yaşanan bazı sorunlardan sonra Google 4.4.3 KitKat güncellemesini hazırlıyor!


Android ekosistemi kullanıyorsanız güncelleme beklemek sizin için sıradanlaşmış ve akut haline gelmiş bir hastalık gibidir. Güncelleme problemi yaşamak istemeyen kullanıclar ise son zamanlarda Nexus cihazlara yönelmişken Google tarafından yapılan "18 ayı geçen telefonlara güncelleme verilemeycek" açıklaması Nexus cihazların diğer telefonlara karşı avantajını kaybetmesine sebep olmuştur.

Sistem güncellemeleri her zaman en iyiyi verecek diye bir kesinlik asla içermez. Özellikle Android 4.4 sonrası Galaxy S4 kullanan bazı okuyucularımızdan "home" tuşu sorunları ve ekrandan geç uyanma gibi geri dönüşler almaktayız. Hatta bir çok kullanıcı eski sürüme telefonlarını nasıl upgrade edeceklerini bizlere sormakta.

Güncelleme sorunları sadece Android ekosistemine ait bir durum değil. iOS 7 sonrası bir çok kullanıcı iOS 7'nin arayüzü beğenmemiş ve telefonlarında bazı stabilite sorunlarından bahsetmişlerdi. Apple ise bu duruma çok kısa sürede ardı ardına güncellemeler yayınlayarak bu sorunların üstesinden gelmişti.

Google'ın geliştirici sayfalarında Android 4.4.3 KiKat ile ilgili bazı dökümantasyonlar ortaya çıktı. Build numarası olarak KTU83'ü kullanan Android 4.4.3 güncellemesinin bir önceki güncellemeden farkının sadece stabilit konusunda olacağı belirtiliyor. 

1395997788_android-4.4.3-build.png

Peki siz Android 4.4.2 KitKat sonrası bazı sorunlarla karşılaştınız mı? Yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.