Mobil

Android 4.4.3'te hangi yenilikler bizleri bekliyor!

Android'in yeni güncellemesi 4.4.3 bizlere neyi getirecek merak ediyor musunuz?


Android ekosisteminde güncelleme sorunları her zaman olmuş ve olacak bir problemdir. Birçok Android kullanıcısı ise bu duruma kayıtsız kalmanın kronik bir durum haline gelmeye başladığını bizlere göstermektedir. Oysaki en güncel ve en stabili firmalar bizlere vermekle yükümlüdür. Eski sürüme sadece "stabil" diye katlanmak yeni özelliklerdne faydalanamamayı da beraberinde getirir ve bu "akıllı" kelimesi ile özdeşleşememektedir.

Android 4.4.3 güncellemesi tanıtalı aylar oldu ve bu güncelleme yavaş yavaş öncelikle amiral gemileri dahil olmak üzere tüm telefonlara dağıtılmaya başladı bile. Android 4.4.3 güncellemesi ile birlikte kullanıcılar özellikle "güç tasarrufu" konusunda sorun yaşadıklarını belirtmeye başladılar.

Android 4.4.3 güncellemesi öncelikle daha stabil bir Android deneyimini bizlere suuyor

1406970501_android-4.4.3-for-nexus5-0021.png

Nexus 5'e yüklenen Android 4.4.3 sürümünün kamera kullanmında daha fazla pil gücü kullandığı yapılan analizlerde ortaya çıktı. Özeliikle forumlarda birçok Nexus 5 kullanıcısının "pil kullanım bilgilerini" sistemden kontrol ettiklerinde kameranın büyük oranda bir kullanıma sebep olduğunu görmekteler. 

Güç tüketimiyle ilgili sorunların Motorola'nın telefonları Moto X Moto G, ve Moto Ede de görüldüğü yapılan şikayetlerden ve geri dönüşlerden belli olmaktadır.

Bir başka değişiklikte arama ekranında ortaya çıkıyor. GMail uygulamasından alışık olduğumuz ikonların artık telefona daha fazla entegre olduğunu görmekteyiz. Google'ın hala Google +'tan umudunu kesmediğini görmekteyiz.

1406970831_android-4.4.3-phone-dialer-app-02.png1406970870_android-4.4.3-phone-dialer-app-01.png

Android 4.4.3 ile birlikte FLAC dosyalarına destek verildiğini görmekteyiz. Android 4.4 sonrasında birçok kullanıcı FLAC dosyarının çalınması ie ilgili sorun yaşıyor ve 3.parti uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorlardı.

Android 4.4.3 sonrasında "uyarı" düğmesine basarak acil kişilerin aranabilmesinin  sağlandığını görüyoruz. Bununla birlikte belli bir konuma geldiğinizde favori kişilere konum bildirmenizin yapılması da sağlanarak iOS'a atıfta bulunuluyor.

Kamera tarafında dfaha fazla güç kullanılmış olsada özellikle ön kamera konusunda Android 4.4.3 sizlere çok daha fazlasını sunuyor. Şu aşamada Nexus ve Motorola kullananların Android 4.4.3 güncellemesinin doğru bir karar olduğunu söylemek yanlış bir yönlendirme olmayacaktır.

Peki siz telefonunuzu Android 4.4.3'e güncellediniz mi? Güncelleme yaptıysanız yaşadığınız sorunları bizlerle ve okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.