Mobil

Android 5.0 Key Lime Pie ne zaman geliyor?

Google, Android 5.0 Key Lime Pie mobil işletim sistemini bu etkinlikte tanıtabilir.

Android 5.0 Key Lime Pie ne zaman geliyor?

Yeni gelen haberlere göre Google'ın yeni Android versiyonu olacak olan Android 5.0 sürümü Mayıs'ta Google tarafından düzenlenen geliştiriciler konferansında tanıtılabilir.

Mobil pazarda oldukça büyük alana hitap eden ve başarılı olan Android işletim sistemi, artık hem düşük hem orta hem de üst seviyedeki akıllı telefonlarda ve tabletlerde standart olarak kullanılır hale geldi.

1359630731_android5.03.jpg

Google, bu popülerliği yitirmemek için hızla güncelleştirmeler yayımlamaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Google I / O konferansında Android'in 4.1 Jelly Bean tanıtımı gerçekleştirilmişti. Tahminlere göre Google, yine bu etkinlik kapsamında Android'in  Key Lime Pie olarak adlandırılan sürümün resmî tanıtımını yapabilir. Bu konuda son gelen haberlere göre Qualcomm, Android'in 5.0 sürümünün yayımlanacağı tarihi belirten bir görseli sızdırdı.

1359630768_android5.02.jpg

Sızdırılan görsellere göre 2013 yılının üçüncü çeyreğin başında iki yeni Qualcomm işlemciyle beraber Android 5.0 yüklü akıllı telefonlar tanıtılabilir. Bu durumda ilk Android 5.0 işletim sistemine sahip cihazları Mayıs ayında düzenlenecek Google l / O etkinliğinden bir ay sonra görebiliriz.

1359630946_android5.01.jpg

Yorumlar
Misafir
Cihaz ureticileri de duzgun sekilde guncellemeleri takip etse bari.
Cevapla
Misafir
Samsung takip ediyor. Samsung haric :))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.