Mobil

Android 5.0 kullanım oranları artıyor!

Android kullanıcıları güncellemelere daha hızlı ulaşıyor

Android 5.0 kullanım oranları artıyor!

Android ekosisteminin en önemli sorunu "güncellemedir". Google'ın duyurduğu yeni Android sürümüne firmaların kendi arayüzlerini upgrade etmeleri ise büyük bir uığraş ve uzun süren testler sonucunda gerçekleşmektedir.

Geçtiğimiz yıl Ekim yaında tanıtılan Android 5.0 Lolipop güncellemesi kısa süre içinde tüm Nexus ve Motorola cihazlara dağıtıldı. Diğer üreticiler ise Android 5.0 güncellemesini aşamalı olarak telefonlarına dağıtmak istiyorlar. Ülkemizde ise geçtiğimiz yılın amiral gemisi Note 4 bile henüz Android 5.0.1 güncellemesi alabilmiş değil. Bu da açıkçası birçok Android kullanıcısının "bir sonraki telefonum iPhone" demesine neden olmakta.

Yayınlalan rapora göre Android kullanım oranları ortaya çıktı. Zamanında ezici üstünlüğü bulunan Android 4.1 sürümü yerini 4.4 KitKat'a bırakmış görünüyor.

Android 5.0 ise %10'luk kullanım oranına ulaştı bile. Android 6.0'dan bahsedilen bir ortamda kullanıcıların güncelleme alma ve yeni özelliklere kavuşamamalarını anlamak oldukça trajilomik bir durum gibi görünmekte değil mi?

İşte Android kullanım oranları;

1430822839_distro-5-4-710x360.jpg

Peki, siz hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.