Mobil

Android 5.0 Lollipop ile kaldırılan bu özellik Android kullanıcılarını kızdıracak

Google'ın Android 5.0 Lollipop ile sessiz modu kaldırdığını biliyor muydunuz?

Android 5.0 Lollipop ile kaldırılan bu özellik Android kullanıcılarını kızdıracak

Google son mobil işletim sürümü Android 5.0 Lollipop ile en büyük değişikliklerden birini yaptı. Android 5.0 Lollipop Materyal Tasarım ve 64 bit desteği ve çeşitli yeni özelliklerle birlikte geldi.

Google Android’in yeni sürümünde ciddi bir revizyon gerçekleştirdi ve bu sürüm şirketin en önemli yükseltmelerinden biri oldu. Ancak Android Lollipop üzerinde bazı şaşırtıcı eksiklikler dikkatleri çekti. Android 5.0 üzerinde tespit edilen bu eksikliklerden biri “sessiz mod” özelliği.

Android 5.0 üzerinde “sessiz mod” özelliğinin olmaması şaşırtıcı bir dikkatsizlik veya kasıtlı olarak bir karar sonucunda yapılmış. Bu mod, önceki Android sürümünde mevcuttu ve kullanıcılar tarafından çok kullanılan bir özellik.

Android 5.0 Lollipop ile bildirimleri için bir kaç yeni ayar özelliği geldi. Bildirim geldiğinde rahatsız etme, belirli uygulamalar ve arayanlardan gelen bildirim ve çağrıları engelleme ve tüm bu bildirimleri kontrol eden bir ses kaydırıcı var özelliği yeni ayarlarda mevcut.

Ancak tüm gelen bildirim ve arayanları sesini kesmek için tek hamle ile sessiz moda alabileceğiniz bir özellik artık yok. Ses kısmak için kullandığınız kaydırıcı çubuk titreşimden sonra sessize geçmiyor. Bunun için bazı karmaşık ayarlar yapmanız gerekecek. Yada sadece tüm sesleri titreşime alabilirsiniz.

Peki sizce bu “sessiz mod” özelliği mutlaka olmalı mı?

1421220000_screenshot-2015-01-13-11-05-38.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.