Mobil

Android 5.0 Loollipop'ta oluşan rastgele kart gösterimi nasıl engellenir?

Android 5.0 Lollipop'da oluşan rastgele kart gösterimi sorunu nasıl çözülür? Çözümü haberimizde!

Android 5.0 Loollipop'ta oluşan rastgele kart gösterimi nasıl engellenir?

Dev arama motoru Google, en büyük ve kapsamlı güncellemesi olan Android 5.0 Lollipop'u kendine ait Nexus cihazları için geçtiğimiz günlerde kullanıma sundu. Yeni bir sürüm oluşu nedeniyle Android 5.0'de bazı hataların olması kaçınılmazdır. Böylede oldu ve güncelleme sorunlarla birlikte geldi.

Güncellemeyi Nexus cihazlarına yükleyen kullanıcıların garip bir hata ile karşılaştığı rapor edildi. Bu sorun son uygulama listesinde bulunuyor. Açık uygulamaları multitasking ekranına gidip tüm kartları sağa veya sola kaydırıp kapatabiliyoruz. Herşey buraya kadar normal gözüküyor değil mi? Tekrar son uygulamalar ekranınıza döndüğünüzde sizi başka bir rasgele uygulama kartı karşılayacak.

1416339031_img20141118213345.jpg

Lollipop'da son uygulama listesi çok farklı görünüyor ve aynı zamanda farklı çalıştığndan kullanıcının kafası karışabiliyor. Bu listede uygulamalar dikey görünümde olup aşağı ve yukarıya doğru sınırsız sayıda kaydırma yaparak ve şeçtiğiniz uygulamayı yeniden başlatma ile işleminize devam edebiliyorsunuz. Açık uygulamaları kapatıp tekrar son uygulama ekranınızda rastgele gösterilen ve bataryanızı harcayan bu uygulama kartlarından kurtulmanın bir yolu yok mu? Aşağıdaki yolu izlemenizde fayda var.

1416339285_img20141118213804.jpg

Zaman zaman gelip giden bu uygulama kartlarının ekranınızda görünmemesi için öncelikle cihazınızın AYARLAR/GÜVENLİK bölümüne girmeniz gerekiyor. Ardından ekranınızı yukarı kaydırarak "EKRAN SABİTLEME" seçeneğini kapalı duruma getirin.

Aşağıdaki videodan sorunun nasıl oluştuğunu izleyebilirsiniz.


1416379878_galeri2.jpg

1416379884_galeri3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.