Mobil

Android 5.0 yüklü LG G3'e ait ilk görüntüler geldi

Android 5.0 güncellemesi arayüze önemli bir değişim getirmiyor.

Android 5.0 yüklü LG G3'e ait ilk görüntüler geldi

Google bir taraftan Nexus cihazlar için Android 5.0 Lollipop güncellemesini hazırlarken, Android üreticileri de boş durmuyor ve ilk aşamada mevcut amiral gemisi telefonlar için en güncel Android sürümünü hazırlıyor.

Kısa süre önce Android 5.0 yüklü Galaxy S5’in görüntüleri yayınlanmış ve Materyal Tasarım ile TouchWiz arayüzünü bir arada gördük. Yayınlanan görüntüler bize gösterdi ki, Google’ın ciddi manada değiştirdiği arayüz, Nexus dışındaki diğer cihazlarda kendisini pek de göstermeyecek.

1415296505_android-5.0-lollipop-na-lg-g3-100181-1.jpg

Benzer bir durum LG cephesinde de geçerli. Android 5.0 güncellemesini yıl sonuna kadar tepe modeli G3’e sunmak için hazırlıklarını sürdüren Güney Koreli üretici, LG G3’te yer verdiği Optimus arayüzünü görünüm noktasında büyük oranda koruyacak. Yayınlanan görüntüler de zaten bu durumu gösteriyor. Arayüzün detaylarında kozmetik değişikler olabilir ancak bunların sınırlı kalacağını söyleyebiliriz. Sızan ekran görüntülerinden Android 5.0’ın yeni stil bildirimlerini görüyoruz. Sanal butonların ise aynı kalmış görünüyor.  

İlerleyen günlerde daha detaylı görüntülerin yayınlanması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.