Mobil

Android 5.0’da arayüz değişecek mi?

Android 5.0 cephesinde sunulacak yenilikler gizemini korurken, bu noktada konsept çalışmalar ortaya çıkmaya başladı.


Android 4.3’ün yayınlanma tarihi için şimdi de 20 Haziran tarihi ön görülüyor. Beraberinde getireceği en radikal yenilik Smart Bluetooth olması beklenen güncellemede arabirimde değişikli yapılması ön görülmüyor. Asıl büyük değişimler ise Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Google’ın Androd 5.0’ı Jelly Bean sürümlerinin daha yaygınlaşmasını beklemek için ertelediği biliniyor. Ekim ya da kasım ayında yeni Nexus ile tanıtılması beklenen yeni versiyon için henüz Google cephesinden herhangi bir açıklama yapılmış değil.

1371402225_1.png

Android 4.0 ile başlattığı arabirimi, Android 4.1 ve 4.2 sürümlerinde de devam ettiren Google’ın Key Lime Pie sürümünde arayüzü değiştirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Henüz bu noktada ortaya çıkan herhangi bir iddia ya da görsel yok ancak ünlü tasarımcı Jinesh Shah, Google+ hesabı üzerinden bazı konsept çalışmalar sergiledi. Söz konusu görsellerde kilit ekranın yanı sıra, arabirim ikonlarında ve duvar kağıtlarında farklılıklar göze çarpıyor. Daha işlevsel görünen kilit ekranın Android 4.2 ile adımlarının atıldığı herkesin malumu. Görsellere aşağıdan bakabilirsiniz. 

1371402237_2.png

1371401003_android-klp-650x591.jpg

Yorumlar
Misafir
Eğer bu tasarım kullanılırsa harika olur şahsen ben beğendim kilit ekranı çok hoşuma gitti, saat tamamıyla harika müzik widget i , google arama çubuğu hepsi böyle olursa iyi olur salonda bu yenilikler (saydigim ) android 4.3 de de kullanilabilir eğer google bunu yaparsa gözümde bir basamak daha yükselecektir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.