Mobil

Android 5.1.1 SDK yöneticisinde görüntülendi!

Android 5.1.1 sürümü Android SDK yöneticisinde ortaya çıktı!

Android 5.1.1 SDK yöneticisinde görüntülendi!

Google'ın mobil işletim sistemi Android platformunun geliştirme ekibi son zamanlarda oldukça yoğun bir mesai dönemi geçirdi. Android 5.1 güncellemesinin daha önce imaj dosyalarının yayınlanması ve dün itibari ile Nexus 5 kullanıcılarına sunulan güncelleme sıcaklığını korurken yeni haberler gelmeye başladı.

1428011765_img20150403004634.jpg

Nexus cihazlar için Android 5.1 sürümünün yayınlanmasının ardından şirketin bugün yayınlanan gir görüntü ile Android'in yeni bir versiyonu için çalıştığı ortaya çıktı. Daha öncede birkaç görselle karşımıza çıkan Android 5.1.1 Lollipop bu kez Android SDK yöneticisi programında görüntülendi. Android SDK Yöneticisi, Android uygulaması geliştirmek için gerekli tüm kaynakları indirmenize izin veren bir program. Bu program sayesinde geliştiricilerin uygulama geliştirme veya arayüz üzerinde değişiklikler yapabilme imkanına kavuşuyor. Yayınlanan görüntü ayrıca bize Android 5.1.1 SDK'sının çoktan yayınlandığını ve bir aksilik olmazsa yakın zamanda Nexus cihazları için kullanıma sunulacağı anlamına geliyor.

Android 5.1, özellikle pil yönetimi, kararlılık ve performans iyileştirmeleri noktasında 5.0 sürümüne göre birçok sorunu çözmüş görünüyor. Ancak bellek sızıntısı olarak tabir edilen fazla RAM kullanımı sorunu Android 5.1'de halen devam etmekte. Google'ın resmi duyurusunun ardından kısa sürede Android 5.1.1 güncellemesinin neler getireceğine dair daha fazla bilgiye sahip olacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.