Android 5.1.1 yüklü Galaxy S6'nın ön inceleme videosu yayınlandı

Galaxy S6 Android 5.1.1 güncellemesi genelde kamera odaklı yenilikler getirecek.

Android 5.1.1 yüklü Galaxy S6'nın ön inceleme videosu yayınlandı

Samsung tepe modelleri Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 5.1.1 güncellemesini henüz yayınlamadı. Gelen haberler güncellemenin haziran ayı içerisinde yayınlanacağı yönünde.  Güney Koreli şirkete yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesi Android 5.1.1 yüklü Galaxy S6’nın ön inceleme videosunu yayınlayarak güncellemenin getireceği yeniliklere ışık tuttu.

Android 5.1.1 güncellemesi her iki telefonun kamera özelliklerini önemli oranda geliştirecek. One M9 ve LG G4’te yer alan RAW kamera desteği yeni yazılımla birlikte Galaxy S6 ve S6 Edge’e gelecek. RAW desteği sayesinde fotoğraflar sıkıştırılmayacak ve ham şekliyle görüntülenecek. Böylece olası kayıplar engellenecek. RAW formatı ayrıca çekim esnasında ve sonrasında fotoğraf üzerinde daha fazla düzenleme seçeneği sunuyor.

Galaxy S6’nın kamerası güncelleme sonrası iPhone’larda yer alan kamera kontrollerine de sahip olacak. Kullanıcılar kamera ekranı üzerinde parmak kaydırma hareketleriyle pozlama ayarı ve ortamdaki ışık seviyesini istenilen düzeye getirebiliyor.

Bunların yanı sıra Misafir Modu, Hızlı Ayarlar menüsünün altında bulunan S Bulucu ve Hızlı Bağlantı butonlarının devre dışı bırakılması ve yüklü temaların hemen altına Tema Mağazası butonunun eklenmesi güncellemeye dahil edilen yenilikler olacak.