Mobil

Android 6.0 Marshmallow bataryanızı bitiren uygulamaları size gösterecek!

Android 6.0 Marshmallow'da her görev için harcanan mAh değerini görebilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow bataryanızı bitiren uygulamaları size gösterecek!

Bu ayın ortasında arama motoru devi Google, Android 6.0 Marshmallow üçüncü ve son beta sürümünü yayımladı. Şimdi şirket, tüm sorunlardan  arındırılmış bir yazılım ile meşgul ve önümüzdeki aylarda beklenen final sürümünü yayınlanmadan önce sistemi tamamen optimize etmek için çalışıyor. 

Android 6.0 Marsmallow temel yeniliklerden biri, güç tüketimi ve uygulamaların kullandığı enerjiyi düşürme ve batarya performansını artırma yönünde oldu. Google mühendislerinin üzerinde yoğunlaştığı bu özellik önceki sürümlere nazaran pil kullanımı noktasında kullanıcıya beklenenden daha fazla ayrıntılı bilgi sağlayacak.

1440873463_img20150829213431.jpg

Yukarıdaki görsellerde de gördüğünüz gibi Android 6.0 Marshmallow'da her işlem ve uygulama tarafından tüketilen mAh değeri hakkında detaylı bilgi bulabileceksiniz. Bu, her uygulamanın kullandığı enerji yüzdesini görmek demek fakat, bu özelliğin kesin bir mAh değeri sayısını göstereceği anlamına gelmiyor. 

Bu durum kullanıcıların kolayca bir uygulamanın diğerlerinden daha fazla pil "tükettiğini" anlamak ve daha sonra uygulama hakkında vereceği karara yardımcı olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.