İşte Google'ın şimdiye kadarki en akıllı, en tatlı Android'i Marshmallow için en pratik ipuçları!

Now on Tap ile hızlı cevaplar alın

Android 6.0 Marshmallow'un yeni Now on Tap özelliği, aradıklarınızı bulmanızı eskisinden de kolay bir hale getiriyor. Tüm yapmanız gereken, cihazınızın home düğmesine basmanız ve basılı tutmanız. Bunun ardından okuduğunuz, izlediğiniz veya dinlediğiniz içerikle ilgili bilgiler ekrana geliyor.

Pil ömrünü uzatın

Android 6.0 Marshmallow, yeni pil tasarrufu işlevleri sayesinde telefonunuzun bir sonraki şarja kadarki pil ömrünü uzatabiliyor. Nadir kullandığınız uygulamalar, "App Standby" moduna alınıyor, böylece arka planda pilinizi harcamıyorlar.

Yeni Doze işlevi ise telefonunuzu bir süredir kullanmadıysanız, cihazınızı otomatik olarak uyku moduna alıyor ve pilden tasarruf ediyor.

Kilidi dokunarak açın

Kilidi dokunarak açın
Parmak izi tarama özelliği, Android 6.0 Marshmallow'a entegre olarak geliyor. Rahatlık ve güvenlik sunan bu işlev sayesinde telefonunuzun kilidini parmağınızı kullanarak açabiliyorsunuz.

Nexus Imprint olarak bilinen yeni teknoloji, Nexus cihazlarının parmak izinizi hızla taramasını sağlıyor. Ancak teknolojiden eski cihazlar da faydalanacak. Parmak izinizi tarayarak sadece cihazınızın kilidini açmayacak, Android Pay ile Google Play Store ve diğer uygulamalarda ödeme yapabileceksiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.