Mobil

Android 6.0.1 dağıtımı başlıyor

Google, Android 6.0.1 güncellemesini başlatıyor. Yeni güncelleme iki yüzden fazla emoji karakteri getiriyor.


Google bugün Android 6.0.1 güncellemesine ilişkin önemli detaylar paylaştı. Arama motoru devi ilk olarak Android 6.0.1 güncellemesine 200’den fazla emoji karakteri ekleyeceği bilgisini verdi. Google’ın bir sonraki Android güncellemesine yeni emojiler eklemesi beklenen bir gelişmeydi. Google ayrıca bugün Nexus cihazlar için Android 6.0.1 fabrika imaj dosyalarını geliştiriciler sayfasından indirmeye sundu. 

Buradan Android 6.0.1 güncellemesine dahil edilen emojilere göz atabilirsiniz. Söz konusu emojiler sadece Google Klavye’de kullanılabilecek.

1449524765_1.png

Aralık ayı güvenlik iyileştirmelerinin de ekleneceği Android 6.0.1 tabletlerin için önemli bir değişim içeriyor. Android 4.4 KitKat sürümünden beri ekranın alt orta kısmında kullanılan sanal tuşların konumu yeni güncellemeyle değişiyor. Yeni buton diziliminde geri ve ana ekrana dönüş ekranın sol alt kısmında, son uygulamalar butonu ise ekranın sağ alt bölümüne konumlandırılıyor. Yeni buton dizilimi özellikle büyük ekranlı tabletlerde kullanıcıların işini daha da kolaylaştıracaktır.

Google, Android 5.1.1 güncellemesinde yer verdiği ancak nedense Android 6.0 güncellemesine dahil etmediği “Bir sonraki alarma kadar “ rahatsız etmeyin özelliğini sisteme tekrar dahil edilecek. 

ilginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.