Mobil

Android 8.0'ın yeni adı sızdı!

Android 8.0 Oreo olarak bilinen sürümün, yeni adı sızdı. Android 8.0, Oreo kod adı ile gelmeyebilir.

Android 8.0'ın yeni adı sızdı!

Google, bugün Android 8.0 O Geliştirici Önizleme 4 sürümünü yayınladı. Android 8.0 için yayınlanan son güncelleme olduğu tahmin edilen bu sürümün ardından, gözler "O" kod adına çevrildi. Android 8.0'ın, Oreo kod adını taşıyacağı uzun bir süredir konuşuluyordu. Ancak son gelen sızıntılar işleri değiştirdi.

--> 

İlk etapta; Google Pixel, Pixel XL ve Nexus modellerine gelecek olan Android 8.0'ın adı, son güncelleme ile ortaya çıktı. Sistem ayaları içerisindeki Android sürümü bilgisinde Android 8.0'ın Octopus adını taşıyacağı açıkça görünüyor.

Ahtapot anlamına gelen Octopus'un, Android ekosistemine baktığımızda çok düşük bir ihtimal ile Android 8.0 sürümüne adını verebileceğini söyleyebiliriz.

1500970788_android-o.png

Tabii, sürekli şekerleme isimlerini kullanan Android'in 8. sürümü ile Google sil baştan da yapabilir. Bakalım Eylül ayında final sürümü yayınlanacak olan Android 8.0 hangi ismi taşıyacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.