Mobil

Android 8.1 ile burger emojisi düzeltildi!

Android 8.0 Oreo'daki çok tepki toplayan burger emojisi, Android 8.1 ile nihayet düzeliyor.

Android 8.1 ile burger emojisi düzeltildi!

Google, Android 8.0 Oreo güncellemesinde büyük bir hata yaparak burger emojisinin şeklini değiştirmişti. Kabul görmüş burger şekli bildiğiniz gibi; domates, peynir, burger köftesi ve marul şeklinde sıralanıyor. Ancak Android 8.0 Oreo sürümünde peynir en alta konumlandırılmıştı. Görsel ve tasarımsal açıdan fiyasko olan bu hata nihayet Android 8.1 ile düzeltiliyor.

Android 8.1 Oreo'nun son geliştirici önizleme sürümünde, burger emojisindeki peynir dünya standartlarına uygun bir şekilde burger köftesinin hemen üstünde yer alıyor. Sosyal medyada oldukça tepki çeken bu durumun düzeltileceği geçtiğimiz haftalarda Google CEO'su tarafından esprili bir şekilde zaten dile getirilmişti.

1511935364_dpwwtk7wkaa3e7o.jpg

Google'ın kullanıcılarını dinlemesi ve yeniliklerini buna göre sunmaya çalışması büyük bir başarı. Son dönemde Pixel modelleri ile iPhone'un tekeline son veren Google, önümüzdeki yıl daha başarılı işlere imza atacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.