Mobil

Android cephesinde şok ayrılık!

Android'in tanıdık simalarından Hugo Barra artık Google'da çalışmayacak.

Android cephesinde şok ayrılık!

Halihazırda mobil dünyasının bir numaralı işletim sistemi olan Android tarafında son aylarda iki önemli ayrılık gerçekleşti. Geçtiğimiz aylarda Android takımının lideri ve işletim sisteminin babası olarak  nitelendirilen Andy Rubin görevinden ayrılarak birçok kesimi şaşırtmıştı. Şimdilerde ise Android’in yine tanıdık simalarından ve son olarak Android 4.3 ve Yeni Nexus 7 lansmanında ürün tanıtımlarını gerçekleştiren Hugo Barra, Android’teki görevinden istifa etti.

Android ürün müdürü görevini başarı ile yürüten Barra’nın neden ayrıldığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak söz konusu gelişme Google tarafından doğrulandı. Barra’nın da ayrılması yine Android ekosistemi ile yakından ilgilenenler arasında şaşkınlık yaratmadı değil. Üstelik Barra’nın yeni adresi Çin’in önde gelen mobil cihaz üreticilerinden Xiaomi olacak.

1377754751_la-fi-tn-google-confirms-new-nexus-7-20130724-001.jpg

Xiaomi halihazırda Çin’de rekor satışlar gerçekleştiren ve sunduğu üst sınıf telefonların yanı sıra özelleştirilebilirlik noktasında kullanıcıların büyük beğenisini kazanan MIUI kullanıcı arayüzü ile dikkat çeken bir firma. Hugo Barra bundan sonraki süreçte Çin’in yükselen değerlerinden bir olan Xiaomi firmasında görev alacak ve Çinli üreticinin uluslararası arenada tanınabilirliği için katkı sunmaya çalışacak.

Yorumlar
Misafir
Biliyorsunuz, yahudi lobisi ABD'ye tekmeyi çakmak üzere... Yeni gözdeleri Çin'in yıldızını parlatmak için her türlü yahudi oyun-ayaklarıyla firmaları oraya taşıyor. Abd'deki kendine bağlı firmaları Çin'e uçurduktan sonra sen seyret gümbürtüyü...
Cevapla
Size vermezler yorum bölümünü hiç heveslenmeyin :)
Cevapla
Ee bizde ağaç kurudu demedik :) atarlanmanın anlamı yok :( Beni ilgilendirmez andy gitmiş hugo gelmiş espiri ile karışık yorum yapamayacakmıyız biz hemen avukatlığa soyunmuşsunuz. Sitenin yorum bölümünü size bırakalım o zaman
Cevapla
Misafir
Bence de iyi olur yorum bölümünü bana bırakın.
Cevapla
Misafir
tebrik ederim 10:53. yorumun icin. burhanbal16
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.