Mobil

Android cihazınız mı kayboldu?

Google, Android cihazınızı buluyor

Android cihazınız mı kayboldu?

Bildiğiniz gibi avuç içi kadar telefonlara artık bir bilgisayar fiyatı kadar para ödüyoruz. Akıllı telefonların fiyatları arttıkça zararları artabiliyor.

Akıllı telefonlar hayatımızın her anında yer alıyor ve giderek daha da genişliyor. Her yanımızda taşıyabileceğimiz bu telefonlar çoğu zaman hayat kurtarıyor fakat kaybolduklarında da hayatı felç edebiliyor.

1375541198_original.png

Kaybolan Android telefonlarınızı bulmak için tasarlanan uygulamanın bir benzerini iPhone'lar için 'Find my iPhone' uygulamasında görmüştük.

Android Device Manager geçtiğimiz ayın sonlarında Google tarafıdan kayıp Android telefonlar için çıkarıldı. Google'ın aslında yaptığı tek şey telefonunuzun yerini söylemek ve buna ulaşması da büyük bir mesele değil.

Android telefonunuzun yerini bulmanın ve haritada göstermenin yanı sıra yeni eklenen özellik sayesinde ADM telefonunuzun sesini sonuna kadar açabiliyor.


Android 2.2 ve sonrası bütün versiyonlar için çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.